Жертви на имотни измами обикновено стават възрастни, починали без наследници или хора, чиито близки са в чужбина. В някои случаи се използват фалшиви завещания, каза Деян Драгиев

„Борбата с имотните измами се води основно от ощетени наследници. Няма институция, която да следи за подобни случаи”. Това заяви адвокат Деян Драгиев в ефира на NOVA NEWS.

Той препоръча всеки, който има търговско дружество или имущество, или се очаква да придобие такова, да бъде активен и да следи за неговото състояние. В Агенцията по вписванията има опция, която позволява собственикът да получава SMS при вписване на промени за имот или дружество, обясни Драгиев.

Жертви на имотни измами обикновено стават възрастни, починали без наследници или хора, чиито близки са в чужбина. В някои случаи се използват фалшиви завещания. Тогава наследниците трябва да проявят активност и да поискат проверка за истинността на документите. Ако те не живеят в България и не знаят за случая, няма кой да инициира подобна проверка, обясни адвокатът.

„Българското наследствено право е основано на закон от средата на 20 век, по обществени и имуществени отношения, които са доста различни от сегашните. Дори саморъчното завещание може да бъде проверено”, уточни юристът.

Оставете коментар

Plain text

  • Не са разрешени HTML тагове.
  • Адресите на уеб-страници и имейл адресите автоматично се конвертират в хипервръзки.
  • Линиите и параграфите се прекъсват автоматично.