Животът на хората в област Ловеч с нищо не е се е подобрил през последните няколко години, въпреки надеждите и гръмките обещания от кандидат-депутатите в няколко предизборни кампании... Като че ли времето е спряло.

Демографската криза продължава да срива региона заради липсата на производства, ниското заплащане на труда и неатрактивна жизнена среда. И като добавим проблемите с водоснабдяването, лошата пътна инфраструктура, отиващата към самозакриване областна болница, бавните темпове, с които се строи участъкът от магистрала "Хемус" и още нерешени в годините проблеми - съвсем са отвратили местните жители от политиците, които след няколко дни отново ще тръгнат по села и паланки да обещават и то щедро за светло бъдеще, само и само да се докопат до Народното събрание или до Европейския парламент.

А в 11-ми многомандатен избирателен район Ловеч не се очертава и нищо ново в предизборната кампания, защото тези, които отново ще хвърлят прах в очите ни, ще са почти същите.

ГЕРБ, които се очаква отново да съберат най-голяма подкрепа, залагат за пореден път като водач на листата си на Николай Нанков. Най-сериозните им опоненти през последните няколко  вота – ПП-ДБ пак издигат като водач Искрен Арабаджиев.

Ловешката БСП за пореден път не успя да се пребори с централата на социалистите и листата й отново ще се предвожда от приближената до Корнелия Нинова Ирена Анастасова. Единствената промяна в партиите, които на последните парламентарни избори взеха мандат от Ловеч, е при "Възраждане" и то защото Николай Дренчев беше изгонен от партията, а сега начело на листата ще е външният и непознат за избирателите Ивелин Първанов.

Карето с шансове за следващия парламент могат да допълнят кандидатите на ДПС и ИТН, чиито водачи на листи все още не са ясни, но нищо чудно и те да са парашутисти. 

Според обществените нагласи ГЕРБ и ПП-ДБ със сигурност ще си осигурят поне по един мандат. Въпросът е къде ще отиват останалите. ИТН, например, имат шанс за депутат от Ловеч, особено след победата на местните избори през есента на миналата година.

Който и да спечели обаче, много от избирателите в Ловеч са разочаровани и ще гласуват по-скоро по инерция, защото трябва да се гласува, а не защото очакват положителна промяна. Особено жителите на селата, като например тези на село Славяни, където живеят и около 20 литовски семейства, започнали да се заселват тук преди 15 години. Оказа се, че те също нямат желание да гласуват за Европейски парламент, въпреки че могат да го направят и тук.

И българите и литовците таят надежда, че след предстоящите избори на 9 юни животът им ще се подобри, но вече не вярват на обещания. Да му мислят кандидат-депутатите какви звезди ще им свалят, за да ги агитират, казва кореспондентът ни Пламен Христов.

Оставете коментар

Plain text

  • Не са разрешени HTML тагове.
  • Адресите на уеб-страници и имейл адресите автоматично се конвертират в хипервръзки.
  • Линиите и параграфите се прекъсват автоматично.