Изборите за общински кмет на Поморие е наложително да бъдат подложени на всеобхватен и многостранен правен анализ от службите за сигурност, МВР и Прокуратурарта. Извън всеобщото недоволство в третия по големина град на Черноморието и неколцината усмихнати личица изцяло на данъкоплатска издръжка от кликата на Алексиев, подмяната на вота и желанието на гражданите е тежко наказуемо престъпление, символизиращо моралния упадък на деградирал типаж, известен в цяла България, а и сред евроатлантическите й партньори, като Мутрата на Поморие. Няма да се спираме на личностни характеристики и ментални разбори на алкохолизирани и наркоманизирани Символи на корупцията, лъжата и покварата, а ще споделим с читателите на ЛИБЕРТА точни данни, поднесени от програмиста Захари Тенев, които нагледно подсказват с таблици и графики, че над 2000 гласа в графата за Иван Алексиев изглеждат като с неясен произход.
Сигурно е едно, а именно - това ще бъде най-трудният мандат на новия стар кмет - натрупани задължение, преди него е пак той, неуредени обществени отношения, унищожена зеленина, изцяло компрометирана асфалтова настилка в цялата община, тлеещо с години гражданско недоволство, което във всеки един момент може да ескалира, и мощни външни фактори, които е вероятно да приключат преждевременно четиригодието му.
Още по темата: Поморие: Сглобката ГЕРБ-ДПС проработи и избра кмета, предстои частично касиране на изборите
"Поморийци заслужаваме повече. Но това може да бъде постигнато едва след активно изразяване на мнение под формата на гласуване. За да не се решава съдбата на нашия град от хора, които не живеят тук", споделя Захари Тенев в пост в социаланата мрежа Фейсбук.
"След събиране на гласовете от селата, по данни от ЦИК, Иван Алексиев получава 5 218 гласа или 50.7% от всички 10 277 действителни гласове, което е с 80 гласа над 50-те процента, които са нужни за победа. Не виждам смисъл да коментирам допълнително - всеки сам може да си направи своята преценка и да реши дали е постигнато по честен път и дали е повод за гордост", подчертава компютърният специалист.
"След сумиране на всички населени места, резултатът за общински съвет е следния", посочва Захари Тенев:
ГЕРБ - 2 827 гласа - 34.33%
ДПС - 1 961 гласа - 23.82%
ЗНС - 1 891 гласа - 22.97%
БСП - 670 гласа - 8.14%
Възраждане - 381 гласа - 4.63%
и други.
Недействителните гласове за цялата община са 2 225 или 21.15% от всички 10 522.
"Ще си "сърбаме попарата" поредни 4 години. Това е от мен", завършва с голяма доза огорчение и съжаление от несбъднатите на този етап добри намерения младият IT.
В друг свой пост Тенев онагледава в таблица гласове за кмет в град Поморие, разпределени по секции, а във втора графика е разпределението по населени места, отново по данни от Централната изборателна комисия (ЦИК).
"Благодаря на всички, които подкрепиха листата с можещите. Листата с професиите, листата с доказаните специалисти. И благодаря на всички, които подкрепиха лично мен. Почувствах се горд, че моите добри намерения и характер бяха оценени.
С моите знания в областта на технологиите и уменията за решаване на проблеми, придобити в процеса на работа, имам с какво да помогна. И ще го направя, винаги когато открия възможност, както и досега. Защото виждам подкрепата и добрата нагласа от страна на поморийци, надеждата и желанието за промяна.
Няма да е пряко, защото вероятно не се класирам, но не се чувствам губещ. Постигнатото е по честен път.
Вотът от селата, по един или друг начин, повлия на съдбата на цялата община.
По данни, придобити от ЦИК, гр. Поморие се довери на Иван Алексиев с 2268 гласа (46.6%) и на адв. Веселин Анестиев с 43.6% или 2123 гласа.
Разликата между двамата е точно 3% или 145 гласа.
Също по данни на ЦИК, по отношение на общинския съвет, гр. Поморие избра ГЕРБ на първо място с 1331 гласа или 27.3% и ЗНС - на второ с 1238 / 25.4%. Разликата е 93 гласа или 1.9%.
Да не забравяме и 933 недействителни гласове в размер на близо 20% (за цялата община: 2 225 / 21%)", пише още Захари Тенев.