Три имена са спрягани в политическите и туристическите среди за бъдещ министър на туризма, ако ГЕРБ, БСП и ИТН съставят редовно правителство
От квотата на ГЕРБ може да заемат поста Евтим Милошев (сегашен служебен министър на туризма) или Мирослав Боршош, общински съветник от ГЕРБ в София, бивш директор на НДК и бивш зам.-кмет с ресор култура на София. Това заявиха пред TravelNews представители на преговарящите екипи. От ИТН засега не казват името на техния кандидат, но обясниха, че не са Ивайло Кожухаров и Виктор Гетов, които вече нямат нищо общо с партията. До момента единствено от БСП съобщиха, че нямат интерес към този ресор.
Евтим Милошев и Мирослав Боршош не коментираха пред TravelNews дали им е предлаган постът за министър на туризма.
От партията на Слави Трифонов категорично били против Евтим Милошев да остане на поста и в редовно правителство. Самият лидер бил в конфликт с Милошев от дълги години, като той дори се обяви против него публично още при назначаването му за министър в първото служебно правителство на Димитър Главчев. Затова от ГЕРБ залагат и на Мирослав Боршош като втори вариант, за да може да избута процедурите за търговете на наем на апетитни плажове, твърдят пред TravelNews от туристическия бранш. Те бяха обявени от Евтим Милошев през декември миналата година и трябва да приключат до пролетта на тази година. Към плажовете най-големи апетити имат именно хората около ГЕРБ – лица от бившите силови групировки СИК и ВИС-2, като Николай и Красимир Маринов (Маргините), Младен Михалев – Маджо и Христофорос Аманатидис – Таки.
Името на Мирослав Боршош се свързва със скандала около ремонта на НДК покрай председателството на България на ЕС, но той беше оневинен от съда. Той няма опит в туристическия сектор. Завършил е специалност културология в Софийския университет. Боршош беше лидер на младежката организация на СДС. Пред 2005 г. в инициативния комитет по издигането на Бойко Борисов за кмет на София на частичните кметски избори. Той беше съдружник във вестник „Новинар“ заедно с Любен Дилов-син (депутат от ГЕРБ), както и собственик на сайта „Всеки ден“ до началото на юни 2009 г., когато едноличен собственик на капитала става „Всеки ден медия“ ЕАД, за което дружество се твърдеше, че е в сферата на влияние на Делян Пеевски.