Въпросът е друг, че освен че атакувахме и поспряхме източването в полза на фирми на ГЕРБ в горите, тогава се сблъсках и с олигархичните интереси, които стоят и се управляват от БСП. Включително и частично от ИТН, коментира още Дунчев

Аз напуснах поста директор на Агенцията по горите и отидох в Народното събрание с колегите от "Продължаваме промяната", защото изключително силно вярвах, че България много бързо може да се промени. Това го видях в агенцията. Там 1000 човека работят, които, като им покажеш, че си готов да ги защитаваш до последно, до последния служител, те тръгват и почват да защитават и гората, и самата агенция. И този модел мислех, че може да го пресъздадем в държавата. Като следващото ниво беше Народното събрание. И тръгнах да се боря с това- почнах да внасям закони- да спрем ловните концесии на олигарсите, да защитим експертите в горите, да защитим свободната конкуренция в дърводобива. И в един момент аз се оказах сам. Да, имаше депутати, които ме подкрепяха. Но като цяло партията и част от нейните лидери си имаха всъщност съвсем други идеи за това как да се управлява държавата. Това коментира пред Лили Маринкова в студиото на ФАКТИ Александър Дунчев- природозащитник и бивш депутат от ПП. Той е и бивш директор на Агенцията по горите. Ето и как продължи коментара си Дунчев:

Още веднъж имаше депутатстване - 48-то Народно събрание. Направих още няколко опита това да го продължа като политика, това да защитим експертите, да защитим интереса на гражданите, да ги включим в правенето на политика. Отново видях, че съм сам. Даже почнах да прокарвам всичките тези промени през медиите, а не през Народното събрание. И всъщност не депутатите, а журналистите почнаха да вършат тяхната работа.
И това показа на ръководството на "Продължаваме промяната", че промените се извършват по един различен от диктувания от тях начин. И това дойде до разделителната линия на принципи и виждания. И сега всичко това се вижда защо се е случило. В горите най-специално засегнахме източването на милиони от фирми, близки до кметове на ГЕРБ.И на ДПС също така. Но те винаги се крият зад структурите на ГЕРБ, за да имат по-хубав имидж пред обществото. На много места в Родопите има хора с мюсюлмански имена, които се водят вече представители на ГЕРБ, но в миналото са били от ДПС. Имаше такава мимикрия.

Въпросът е друг, че освен че атакувахме и поспряхме източването в полза на фирми на ГЕРБ в горите, тогава се сблъсках и с олигархичните интереси, които стоят и се управляват от БСП. Включително и частично от ИТН. И с тях влязох на война, сам самичък. Лидерите казаха: "Абе, той е луд. Да си се оправя". Аз водех битката за горите и за хората, и се оказах сам отново тогава. Същите тези фирми, които бяха на ГЕРБ, почнаха да връщат техни хора, които бяха уволнени в миналото. И то се виждаше, че това не са фирми на ГЕРБ, БСП или ДПС, това са фирми на мафията, която се обслужва от всичките тези партии. Въпросът е дали ПП-ДБ също продължиха тази роля да обслужват тези фирми и олигархични кръгове. За горите аз мога да ви кажа, че те се поддадоха да ги обслужват. Не толкова пряко, не толкова интензивно както другите партии. Давам и примери: В Югозападното предприятие в Благоевград и Шуменското предприятие в Североизточна България, тази две държавни предприятия бяха поети, за разлика от всички други 4, от хора на "Продължаваме промяната".

Оставете коментар

Plain text

  • Не са разрешени HTML тагове.
  • Адресите на уеб-страници и имейл адресите автоматично се конвертират в хипервръзки.
  • Линиите и параграфите се прекъсват автоматично.