Наградата, кръстена на основателя на лагера Кая Тунджер, се връчва на лагерник, показал качества на бъдещ космически изследовател. Теа се отличава сред 159 участници от 3 държави. Тя е стипендиант на Център за творческо обучение и нейният успех е доказателство за високото ниво на подготовка и подкрепа от страна на Центъра.
Миналата седмица лагерът, създаден по модел на НАСА в турския град Измир, бе посетен от 79 деца от България, като част от тях заминават за лагера със стипендии – пълни или частични. Това лято се очаква в лагера да пристигнат общо 200 българчета. Също така в три от четирите отборни награди има българско участие, съобщават от Център за творческо обучение. Българските ученици се отличиха в категориите за най-добро представяне по време на мисията, за концепция за създаване на колония на Марс, както и за най-добър дизайн на емблема на отборната мисия.
Space Camp Türkiye предоставя интензивна програма, фокусирана върху STEAM (наука, технологии, инженерство, изкуства и математика), която включва практически дейности и работа в екип. Участниците имат възможността да използват различни тренажори и симулатори, които пресъздават реални космически мисии, осигурявайки незабравими изживявания и ценни умения.
-----
Space Camp Türkiye е един от два космически центъра за обучение в света, създадени по модел на NASA (другият е в Алабама, САЩ). Намира се в град Измир, Западна Турция и разполага с обособен комплекс, съоръженията „Аврора“ и „Дискавъри“, тренажори и симулатори, с които се обучават космонавтите, както и няколко контролни зали и лаборатории. Център за творческо обучение е официален партньор на програмата за България.